Darmowe aplikacje mobilne pomocne w odchudzaniu

Chcemy sobie ułatwiać życie jak to tylko możliwe. I to jest jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza ,że żyjemy w czasach, w których wszystkiego jest nadmiar, a czasu tak mało. W odpowiedzi na potrzeby przygotowałam wpis, w którym opowiem o przydatnych w procesie odchudzania aplikacjach mobilnych.

Aplikacja ułatwiająca zmianę nawyków 

Z poprzednich wpisów np. “Odchudzanie – na czym polega?” wiecie jak ważna jest zmiana nawyków związanych z żywieniem czy aktywnością fizyczną na zdrowsze. Nie dość, że poprawimy dzięki temu naszą sylwetkę, to zadbamy również o nasze zdrowie. Przydatną w zmianie nawyków aplikacją może być “Śledzenie Nawyków Loop”. Jest to dość znany program, w którym możemy śledzić nasze postępy. Wyróżnia się przejrzystością, funkcjonalnością i łatwością w obsłudze. Umożliwia obliczenie siły danego nawyku, kontrolę progresu poprzez grafiki i wykresy, a także ustawienie przypomnień związanych z określonym nawykiem. Jak deklarują twórcy jest całkowicie bez reklam. 

Aplikacja do kontroli spożytych kalorii i składników odżywczych

Aplikacja do kontroli samej w sobie diety może być bardzo przydatna. Zwłaszcza, jeśli zaczynamy swoją przygodę ze zdrowym odżywianiem. Ze swojej strony polecam sprawdzoną przeze mnie aplikację “Fitatu Licznik Kalorii i Dieta”, która ma ogrom możliwości. Rozbudowana baza produktów i potraw, szczegółowe informacje dotyczące spożycia kalorii i składników odżywczych, możliwość dodawania własnych produktów/ potraw, przejrzyste miary i gramatury, dostęp do przepisów, a także możliwość wglądu jak wyglądała wcześniej nasza dieta to tylko jedne z nich. Aplikacja ta dostępna jest w dwóch wariantach: za darmo i w wersji płatnej, nieco rozbudowanej, chociaż uważam, że ta podstawowa jak najbardziej wystarczy żeby móc odpowiednio kontrolować swoją dietę. 

WAŻNE: Pamiętaj, aby traktować tą aplikację jako pomoc, a nie wyrocznię. Pomoże ona Ci ułatwić liczenie kalorii i makroskładników na początku, jednakże w dłuższej perspektywie czasu warto samemu nauczyć się odpowiednio komponować posiłki według swoich potrzeb i robić to intuicyjnie. Ponadto, jeśli zdarzy się, że na przykład przekroczysz ilość założonych z góry kalorii jednego dnia to nie przejmuj się i nie zniechęcaj, przecież ta jednorazowa nadwyżka nie zaprzepaści Twoich starań! 

Aplikacje do treningów 

Przy odchudzaniu aktywność fizyczna powinna nam towarzyszyć każdego dnia, dlatego też warto skorzystać z aplikacji, które pomagają zadbać o codzienny ruch. Do wysoko ocenianych aplikacji zaliczają się te stworzone przez Leap Fitness Group. Wśród nich znajdują się takie, które jednocześnie są programami treningowymi o skonkretyzowanym celu np. “Ćwiczenia dla kobiet – Fitness Kobiet, Odchudzanie”, “Schudnij z aplikacją dla kobiet – ćwiczenia w domu” czy “Fitness kobiet – Ćwiczenia dla kobiet”. Aplikacje te nie dość, że proponują konkretny trening, to na dodatek każde ćwiczenie jest zwizualizowane, dzięki czemu dokładnie wiemy jak mamy postępować. Dodatkowo pozwalają one na śledzenie naszych postępów – spalonych kalorii i masy ciała. W niektórych z nich można wybrać poziom trudności. I właśnie do tego zmierzam, pamiętajcie, że te aplikacje są uogólnione, nie są spersonalizowane przez co nie każdy będzie mógł wykonywać dany zestaw ćwiczeń proponowany przez aplikację. Należy mieć na względzie to, że rodzaj aktywności fizycznej i jej intensywność powinien być dobrany pod nas, czyli pod nasz stan zdrowia, kondycję i potrzeby. 

Dla osób lubiących spacerować może przydać się również aplikacja mierząca kroki np. “Krokomierz – Bezpłatny Licznik Kroków i Kalorii”.

Aplikacje przypominające o piciu wody 

Wszyscy wiemy o tym, że trzeba się nawadniać, jednakże często o tym zapominamy, dlatego też z pomocą przychodzą tutaj aplikacje, które nam będą o tym przypominać. Przykładem może być aplikacja “Przypomnienie o wodzie – Przypomnij o piciu wody” czy “Przypomnienie wypij wodę” , które są bardzo łatwe i intuicyjne w użyciu . 

To już wszystkie aplikacje, które chciałam Wam dzisiaj przedstawić. Ciekawa jestem czy Ty znasz jakieś aplikacje, które mogą ułatwić proces odchudzania. Jeśli tak, podziel się swoją wiedzą, a nuż ktoś skorzysta! 😉

Post nie jest sponsorowany. 

Nie wiesz jak zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze, jak poprawnie przejść proces odchudzania czy zadbać o swoje zdrowie? Serdecznie zapraszam Cię do kontaktu. Pod moją opieką dowiesz się wszystkiego co niezbędne, aby zadbać o siebie, swoją sylwetkę i o swoje zdrowie. Poprowadzę Cię przez cały ten proces i wspólnie zrealizujemy Twoje cele. 

 E-mail: gabrieladietetyk.kontakt@gmail.com lub skontaktuj się za pomocą zakładki kontakt